WNĘTRZA

Kawalerka czy to problem ?

Na rynku nieruchomości można spotkać wiele mieszkań o niedużej powierzchni (poniżej 40m2).
Kawalerka z definicji powinna być dla kawalera, który będzie w stanie normalnie żyć w tak małej przestrzeni. Jednak niejednokrotnie spotkałam się z sytuacją małżeństwa z dzieckiem, którzy nosili się z zamiarem kupna niewielkiego mieszkania, ze względu na niską cenę w porównaniu do dwupokojowych nieruchomości. I zaczyna się mały wielki problem .... w jaki sposób  zagospodarować mieszkanie tak, by pomieścić .... wszystko! Bo przecież oprócz ubrań potrzebujemy wokół siebie innych rzeczy do codziennego funkcjonowania i każda z tych rzeczy musi mieć swoje miejsce. Książki, kosmetyki, garnki, żelazko, odkurzacz, gazety, komputer, torebki, pościele i wiele innych przedmiotów, które w jakiś sposób trzeba "upchać" na niecałych 40m2. Problem staje się jeszcze większy gdy musimy urządzić kąt dla dziecka.
Czy da się wydzielić w tak małej przestrzeni strefę dzienną i nocną ? W jaki sposób to zrobić ? Jak sprawić aby mieszkanie wyglądało niebanalnie, nowocześnie i nie sprawiało wrażenia zbytnio zapełnionego tudzież zagraconego ?

Oto pare wskazówek:

1. Kolory-  ciemne kolory na ścianach pomniejszą optycznie przestrzeń, a wykorzystanie wzorzystych tapet zbytnio przytłoczy mieszkanie. W niewielkich pomieszczeniach sprawdzają się takie kolory jak biel, beż lub pastele. Jeśli nie lubimy gołych ścian to najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie jasnych tapet o delikatnej błyszczącej powierzchni.
2. Światło - odpowiednio dobrane oświetlenie nada niezwykły klimat wnętrzu. Najlepiej wybrać smukłe stojące lampy.
3. Lustra- niezwykły efekt dekoracyjny i przede wszystkim daje poczucie głębi.
4. Okna - należy dostarczyć z zewnątrz jak najwięcej światła, należy pamiętać by nie przysłaniać okien ciężkimi ciemnymi zasłonami.
5. Dywany- małe i jasne.
6. Drzwi - o jasnych barwach, z niewidocznymi zawiasami w systemie bezprzylgowym nada lekkości wnętrzu dzięki ujednoliceniu ze ścianą.
7. Podłogi - najlepiej jasne :)  można tu wykorzystać łączenie przestrzeni kuchennej z salonem np. kolorowych płytek z drewnem, dzięki którym rezultat będzie zdumiewający.
Poniżej znajdziecie ciekawe pomysły na schowanie łóżka lub wygospodarowanie miejsca do pracy
[envira-gallery id="341"]
Jeśli szukacie mieszkań zarówno małych jak i tych dużych polecam WGN Tychy.

F: TU