WNĘTRZA

Biokominek czy warto ?-16, trochę mroźnie. Skarpetki, ciepłe bambosze i gruby koc niestety nie do końca się sprawdza. Jak sprawić by w naszym mieszkaniu zrobiło się jeszcze cieplej, a do tego przyjemniej wieczorami? Z pomocą przychodzą biokominki.

Czy biokominek jest zdrowy i bezpieczny ?

Tego rodzaju kominki nie wymagają instalacji oraz nie potrzebują wyciągów kominowych co za tym idzie pozwoleń budowlanych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii opatrzonej licznymi międzynarodowymi certyfikatami biokominek jest bardzo bezpieczny gdyż wyposażony jest w opcję samogaszenia dzięki czemu nie stanowi zagrożenia pożarowego w razie jego wywrócenia, ponadto nie produkują czadu, dymu i innych niebezpiecznych gazów. Przeważnie mają wbudowane zasuwy, dzięki którym można regulować intensywność płomienia, zaś grube hartowane szyby chronią przed bezpośrednim kontaktem z ogniem.
PRZYPOMNIENIE! - Nigdy nie dolewamy paliwa do płonącego ognia ;)

Biokominek a ogrzewanie

Palący się ogień emituje ciepło pomimo tego, że głównie taki kominek pełni funkcję dekoracyjną oczywiście nie można traktować go jako główne źródło ciepła. Taki płomień w zależności od pojemności pojemnika może się palić nawet do 9 godzin.

Gdzie i jak zamontować ?

Biokominek nadaje się do każdego wnętrza. Znalazły już swoich wielbicieli w domach, a teraz coraz częściej goszczą w mieszkaniach. Sypialnia, kuchnia, gabinet, balkon ? Jak najbardziej można go tam postawić lub nawet zawiesić, wystarczy wywiercić parę otworów w ścianie. Montaż nie sprawi większego problemu gdyż wszystkie potrzebne informacje znajdziemy na instrukcji lub stronie producenta.

Biokominek jako dekoracja ?

Jak najbardziej.
Klimat industrialny, styl zen, kolorowe lata 60, stal lakierowana proszkowo, szkło hartowane, oprawy ze stali nierdzewnej, okrągły, trójkątny lub imitacja tradycyjnego kominka, zróżnicowany design sprawia, że dziś na rynku jest z czego wybierać.

Pamiętać trzeba by kierować się nie tylko ceną, bardzo dużą rolę odgrywa jakość wykonania i zastosowane materiały. Istotne również jest pojemność zbiornika oraz jego moc co przekłada się na walory grzewcze.

Bardzo interesującym rozwiązaniem są biokominki sterowane pilotem oraz ze zbiornikiem na olejki eteryczne.

[envira-gallery id="389"]

F: TU / TU /